آرین نامه

فاکتور الکترونیکی در هایپرآرین

فاکتور یک درخواست رسمی پرداخت هزینه به همراه جزییات پرداخت است که پس از دریافت هزینه از مشتری از سوی کسب‌و‌کار به وی تحویل داده می‌شود. این سند در تمام مراجع قانونی قابل اتکاء بوده و به عنوان مدرکی برای اثبات تبادل خدمات، کالا و وجه بین مشتری و کسب‌و‌کار تلقی می‌شود. به طور عمومی فاکتور کسب‌و‌کارهای آنلاین به دلیل چرخه تامین بزرگتر دارای بندهای مختلفی است (هزینه ارسال، مقدار کارمزد پلتفرم، مبلغ پرداخت شده، مالیات و…). با گسترش کسب‌و‌کارهای آنلاین، فاکتور الکترونیکی از گزینه‌ای انتخابی به یک ضرورت تبدیل شده است. فاکتور الکترونیکی کسب‌و‌کارهای آنلاین را چابک‌تر و پربازده‌تر کرده و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا بهتر با نیازهای رو به پیشرفت بازار و مشتریان تطبیق پیدا کنند. دلایل مختلفی برای جاگزینی فاکتور الکتورنیکی با فاکتورهای کاغذی قدیمی وجود دارد که در ادامه این پست به آن‌ها اشاره می‌کنیم و در پایاین نیز راه‌های صدور فاکتور الکترونیکی را توضیح می‌دهیم.

فاکتور الکترونیکی چیست؟

قبل از هر چیزی باید اشاره کنیم که فاکتور الکترونیکی تمام مزایا و ویژگی‌های قانونی فاکتورهای کاغذی را دارد. این یعنی فاکتور الکترونیکی مانند فاکتروهای سنتی مدرکی برای اثبات ارائه خدمات یا فروش کالا توسط کسب‌و‌کار به مشتری است. بنابراین مشتریانی که از طریق کسب‌و‌کارهای آنلاین خدمات یا کالا دریافت می‌کنند، می‌توانند در صورت بروز مشکل، با ارائه این فاکتورها به مراجع لازم مشکلات خود را پیگیری کنند.

مزایای فاکتور الکترونیکی چیست؟

فاکتورهای الکترونیکی برای کسب‌و‌کارها، سازمان‌ها و شرکت‌ها مزایای مختلفی دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از:
– حذف هزینه چاپ و ارسال فاکتورهای کاغذی
– کاهش زمان پردازش و ارائه خدمات یا کالا
– امنیت بیشتر و کاهش احتمال تقلب و کلاهبرداری
– کاهش هزینه‌های محیط زیستی
– کاهش احتمال بروز خطای انسانی از طریق خودکارسازی فرایند صدور فاکتور
– صرفه‌جویی در فضای مورد نیاز برای ذخیره‌سازی و نگهداری اسناد فیزیکی
– راحتی دسترسی به فاکتورها توسط مشتری و کسب‌و‌کار

از این پس می توانید به جای فاکتورهای کاغذی که به مرور محو و کم رنگ می شوند از فاکتورهای الکترونیکی در #هایپر_آرین استفاده نمایید که همیشه در دسترس خواهد بود.

✅گامی دیگر از هایپر آرین در جهت جلب رضایت مشتریان عزیز
✅برای دریافت فاکتور الکترونیکی داشتن کد اشتراک نیاز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *